Baby I was born this way

20. november 2011 at 11:12 | Amber |  Updates
My little baby is a bit tired.
No, I am not talking about a person. Actually, I meant my notebook (it's 10", that's why I call it 'my baby').
It's two and a half year old, which is quite an age for a notebook. Maybe a teenage - it starts to bitch about everything I ask it to do and loves watching movies instead of working on an essay.
Well, I decided to clean my darling. I've deleted all the annoying stuff and defragmented it (have you ever done that? It takes like... 4 hours? Too frustrating because there is no time index showing you how long it would take...).
Moje mrně je nějaké utahané.
Ne, nemyslím tím nějakou osobu. Vlastně mluvím o svém notebooku (má uhlopříčku 10", proto mu říkám mrně).
Už mu jsou dva a půl roku, což už je u notebooku nějaký ten věk. Možná puberta - začne vypyskovat ohledně čehokoli, co má dělat, a namísto esejí si raději pouští filmy.
Rozhodla jsem se tedy miláčka trochu vyčistit.Vymazala jsem všechna přebytečná data a defragmentovala ho (dělali jste to někdy? Trvá to snad... 4 hodiny? Navíc mě štvalo, že jsem neměla ukazatel času, abych věděla, jak dlouho to potrvá...).

And now something about the graphic.
There are few avatars created from my latest icon bases. Then, there is a banner (see below) and a wallpaper, both feat. Breaking Dawn. I'm not a fan and I'm not going to see it in the cinema, but Annie asked me to do some of these and since the movie has got a good promotion and plenty of photos, it was actually fun.
I've used a texture which looks like an old printed paper and few screen caps from the wedding scene. They are blurred on purpose, it just highlited the rough pattern and got such a dreamy effect. Hope you like it! :)
Teď pár slov ohledně grafiky.
Mám tu pár avatarů, vytvořených z nejnovější sady icon bases. Potom níže naleznete banner a wallpaper, obojí na motivy Rozbřesku. Nejsem fanynka a nechystám se na něj jít do kina, ale Annie mě požádala o něco na tohle téma a jelikož má ten film dost dobrou propagaci a spoustu fotek, byla to celkem zábava.
Použila jsem texturu, která vypadá jako kus starého potištěného papíru, a pár screen caps ze svatební scény. Fotky jsou rozmazané schválně, aby vynikl ten hrubý podklad a celý wallpaper získal takový snový vzhled. Snad se vám líbí! :)


Current art:
... avatars:
| | |
... wallpaper:


... banner:
... icon bases:
(download here)
 


Comments

1 Miss Style | Web | 20. november 2011 at 11:35 | React

Jedním slovem NÁDHERA

2 Annie | Web | 20. november 2011 at 12:26 | React

Ten wall je tak pěkný, že už ho mám na ploše, místo mnou vyfoceného zakrslého králíka, kterého vlastním. :)
Taky ten avatar na hoře s Emmou se mi líbí, protože jsem včera zrovna koukala na film Něco jako komedie. Sic je to trochu romantické, ale hodně smutněkrásný. Jeden z amerických filmů pro puberťáky, co stojí alespoň trochu za shlédnutí.

A pokud jde o počítač, ten můj je už dědeček, protože je v naší rodině už určitě více jak 7 let a teď ho vlatním já. Sice se s ním špatně přemisťuje, hodně se přehrává, hučí jako bych si fénovala vlasy, je pomalý, ale je to můj dědeček. :)

3 -M | 20. november 2011 at 19:14 | React

ah♥ ty jsou úžasné, úžasné, úžasné....<3
mimochodem můžu se zeptat k čemu je ta defragmentace dobrá a co se tím v PC změní? ;D ;)

4 roxanne | Web | 20. november 2011 at 22:05 | React

jo já bych nutně potřebovala defragmentovat svuj PC, jenže to nejde, protože na to musím mít hodně volného místa, které nemám a posledně když jsem to dělala asi čtyřikrát, ani jednou to nedojelo do konce:D už je to s mým počítačem asi dost špatné
ty nejsi fanynka Twilight sagy? Já myslela, že jo..tedy bylo mi jasné, že už tě to od té doby přešlo, ale že na to ani nepůjdeš do kina a ještě jsi to tak napsala, to mě překvapilo.Mně docela chybí ty wally..právě s Twilight mám pár oblíbených od tebe a vždycky mi to připomíná ty starší časy.Já už teda taky Twilight tak nežeru, ale do kina si teda zajdu a jsem ráda za ten krásný wall, protože po zhlédnutí filmu ho určitě použiju:)

5 Amber | Email | Web | 28. november 2011 at 21:49 | React

[1]: Díky :)

[2]: Děkuju, to mně moc těší! S počítačem máš recht, ten tvůj už je skoro archivní :D

[3]: Dík :) Defragmentace má (jak název napovídá) zbavit počítač fragmentů souborů, čili různých neroztříděných "zbytků", které se v něm poflakují bez účelu. Většinou jde o systémové nebo programové věci, takže ti nesmaže starou seminárku apod. ;)

[4]: Tomu říkám zoufalství! Ale náš domácí stolní počítač má stejný problém. Nabídla jsem rodičům, že s ním něco udělám, ale jim se to zdálo jako velký risk (podobně jako operace postarší osoby asi... ehm), tak at si ho užijí. Twilight jsem četla před... no, asi 4 lety a knížka je to čtivá. Stephenie Meyerová umí skvěle vyprávět, upoutá svým svižným naratologickým stylem, který se dá "hltat" bez přemýšlení. Jasně, tohle se mi líbilo. Co mě ale znechutilo, je šílenství kolem celé série a patos legendy, který si získala. Ohledně kvality filmů jsem bohužel skeptická, asi jsem vyrostla. Stále ostentativněji tam předkládají všechno sladké a kluci jsou po většinu času bez triček. Plus jsem zjistila, že vlastně nemám Bellu ani Edwarda ráda :D
A co se týče kina, neber to špatně, ale já do něj chodím jen tak 1x až 2x do roka, a to opravdu na něco, co mám chuť si vychutnat na velkém plátně a utratit za to nekřesťanských 80 - 90 Kč. To se mi musí holt pořádně vyplatit :D
Letos to byl Harry Potter 3D (raději jsem snad měla jít na klasické 2D) a před pár dny Jeden den s Anne Hathaway, který mě úplně pohltil (načež jsem si koupila knižní předlohu v originále a po prvních pár stránkách hlásím, že zatím dobré). Prostě tak... samozřejmě, Twilight je vděčné téma na tvorbu grafiky, protože má stovky fotek v dobré kvalitě a ráda potěším ty, kteří filmu fandí :)
Snad to nevyznělo moc moc odsuzovačně, to bych nechtěla :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.